محل تبلیغات شما

اعلام زمان بازگشايي مرز هوايي ترکيه با ايرانبسيار منتظر بازگشايي مرز هوايي ترکيه با ايران هستند. هر چه باشد، براي ايرانيان دوست‌دار سفرهاي خارجي، شهرهاي ترکيه نظير استانبول محبوب‌ترين مقصد به شمار مي‌روند.


تور گرجستان


تور زميني باکو


تور باکو


 تور زميني استانبول 


 


 


از جمله صنايعي که به شدت بعد از شيوع ويروس کرونا لطمه خورد، گردشگري بود. بي‌شمار کسب و کار در سراسر دنيا با اين صنعت در ارتباط هستند و متاسفانه اقتصاد همه آن‌ها آسيب جديد ديد؛ شرکت‌هاي هواپيمايي و آژانس‌هاي مسافرتي بخش قابل توجهي از کارمندانشان را اخراج کرده و هتل‌ها با بدهي‌هاي سنگين رو به رو شدند. اين‌ها تنها نمونه‌اي از کسب و کارهاي آسيب ديده محسوب مي‌شوند.


 


تور استانبول جزو محبوب‌ترين مقاصد خارجي براي ايرانيان است. بسته شدن مرزهاي کشورها به روي يکديگر سبب شد براي حدود سه ماه از سفر به اين شهر زيبا، به همراه ساير نقاط کشور ترکيه، محروم شويم، اما به نظر بازگشايي مرز هوايي ترکيه با ايران بسيار نزديک است. گفتني است ايران و ترکيه هر دو جزو کشورهاي به شدت درگير با ويروس تنفسي منحوس جديد محسوب مي‌شوند.


 


همچنين بخوانيد: ويروس کرونا در ترکيه ؛ آمار شهرهاي استانبول، آنکارا و ديگر موارد


 


بر اساس گفته‌هاي دبير انجمن شرکت‌هاي هواپيمايي گفت کشور ترکيه به زودي مرزهاي خود را با کشورهايي که به مرحله کنترل کروناويروس رسيده‌اند، باز خواهد کرد. اين اتفاق به احتمال زياد از نيمه دوم ماه خرداد رخ مي‌دهد. بعد از بازگشايي مرز هوايي ترکيه با ايران کشورمان قادر خواهد بود با رعايت شرايطي خاص، که توسط کشور همسايه اعلام شده است، براي پروازهاي خود برنامه‌‌ريزي کند.


 


کروناويروس لطمه بزرگي به کشورهاي مختلف وارد کرد و آن‌ها حالا بايد به فکر جبران عقب افتادگي‌هاي اقتصادي باشند. طي روزها و هفته‌هاي گذشته يک سري مذاکره بين کشورهاي مختلف براي شروع مجدد سفرهاي هوايي، زميني و دريايي آغاز شد و آن‌ها تصميم گرفتند محدوديت‌هاي وضع شده طي سه ماه اخير را بردارند. گفتني است تقريبا همه کشورهاي دنيا، با هدف کنترل شيوع ويروس کرونا داخل خاک خود و جلوگيري از ورود آن از کشورهاي ديگر، مرزهايشان را به روي يکديگر بستند.


 


بازگشايي مرز هوايي ترکيه با ايران


ترکيه اعلام کرده از روز 26 خرداد مرزهايش را به روي کشورهايي که به مرحله کنترل شيوع بيماري جديد رسيده‌اند باز خواهد کرد. با توجه به وضعيت حاکم در کشورمان، اين قانون درباره ايران نيز صدق مي‌کند. انتظار داريم از اواخر خرداد ماه ساير کشورها نيز همچون ترکيه، بعد از اعمال يک سري پروتکل‌هاي بهداشتي، مرزهايشان را به روي ايران باز کنند.


 


دبير انجمن شرکت‌هاي هواپيمايي، آقاي مقصود اسعدي ساماني، به تازگي صحبت‌هايي درباره برنامه ترکيه به منظور عادي‌سازي اوضاع در کشور خود داشته است. به گفته اين مقام مسئول ايراني، از 27 مي (7 خرداد) افراد زير 20 سال و بالاي 65 سال قادر خواهند بود به شهرهاي کشور همسايه‌مان مسافرت کنند. همچنين مکان‌هاي تفريحي، استراحتگاه‌ها و حتي استخرها و مراکز ورزشي از يکم ژوئن (12 خرداد) فعاليتشان را مجددا آغاز مي‌کنند.


 


ترکيه مدتي است محدوديت‌هايي براي تردد در سطح شهرهاي مختلف وضع کرده است، اما طبق صحبت‌هاي مقصود اسعدي ساماني، ممنوعيت‌هاي مربوط به قرنطينه خانگي اجباري از روز دوازهم خرداد ماه منحل مي‌شوند. البته مردم همچنان نمي‌توانند آزادانه به مکان‌هاي عمومي بروند. اين مکان‌ها براي مردم دو هفته بعد (26 خرداد) بازگشايي خواهند شد.


 


قرار نيست به يکباره وضعيت به حالت عادي برگردد، به طوري که حتي بعد از بازگشايي مرز هوايي ترکيه با ايران يک سري کسب و کارها تعطيل باقي مي‌مانند. به عنوان نمونه سالن‌هاي سينما و تئاتر از يازدهم تير ماه مجاز به از سر گيري فعاليت‌ها هستند.

معرفي هتل چهار ستاره بلو استار باکو

تور زميني باکو از مرز آستارا يا بيله سوار

متروي استانبول را به همراه خطوط و ايستگاههاي آن بشناسيد

ترکيه ,هوايي ,مرز ,بازگشايي ,خرداد ,کشور ,ترکيه با ,مرز هوايي ,هوايي ترکيه ,بازگشايي مرز ,با ايران ,مقصود اسعدي ساماني،

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تخصصي در زمينه انواع پاپ آپ دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان Shantys Russell ولي امر مسلمين جهان امام مطلق سيد علي س صنعت تک Michelle آشنايي با تهويه مطبوع Eddie Daniel